{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Kargo Takibi

Kimyasal Yönetim Politikası

KİMYASAL YÖNETİM POLİTİKASI


REBUL KOZMETİK SANAYİ ve TİC. A.Ş. olarak, Kimyasal Yönetim Politikamız doğrultusunda;


·T.C. Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu Kozmetik Kanunu ve Kozmetik Ürünler Yönetmeliği, EC No 223/2009 Avrupa Birliği Mevzuatı, REACH, KKDIK gerekliliklerine ilave olarak müşterilerimizi prosedürlerine uygun şekilde üretimlerimizi gerçekleştiririz.


·Tüm kimyasal satın alma ve numune tedariklerinde Ürün Güvenlik Bilgi Formu ve Ham madde Spesifikasyon Formlarını talep eder, tüm çalışanlarımızla paylaşırız.

·İşletmemizde depolanan ve/veya kullanılan tümkimyasalları, Kimyasal Envanter’imizde listeleriz.


·Kimyasallarla ilgili tehlike ve riskleri aza indirmek için, sürekli iyileştirme kapsamında yeni projeler geliştirerek, muadil ham madde çalışmaları yaparız.


·Ürünlerimizde, hayvanlar üzerinde test edilmeyen ham maddeleri tercih ederiz.


·Kimyasal kullanımı sırasında, çalışanların kimyasal maruziyetini engellemek adına tüm önlemleri alırız.


·Çalışanlarımızı ve çevreyi korumak amacı ile acil durum planlarımızı hazırlar, çalışanlara gerekli bilgilendirmeleri yapar ve yılda 2 kez tatbikatları düzenleriz.


·Yılda 2 kez, kimyasallarla çalışan tüm çalışanlarımıza kimyasal yönetimi konusunda eğitimler verir, bu eğitimleri kayıt altına alırız.


·Sürdürülebilirlik çalışmalarımız kapsamında, kullanılan tüm kimyasal maddelerin satın alınması, taşınması, depolanması, kullanımı ve kullanım sonrası oluşan atıkların bertarafında oluşabilecek maruziyet ve tehlikelere ilişkin riskleri en aza indirmeyi, ulusal ve uluslararası kanun ve yönetmeliklere uymayı taahhüt ederiz.