{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Kargo Takibi
- blogAtelier -

Atelier Rebul

Asırlık Formüller & Koku Uzmanlığı

21 Mart Dünya Parfüm Günü

21 Mart Dünya Parfüm Günü


Parfüm sanatını, parfümünün kimyasını tanıtmak ve günlük hayatta kokuların ne kadar değerli olduğunu hatırlamak için kutlanan Dünya Parfüm Günü hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz? Gelin, Uluslararası Koku Günü ya da Dünya Koku Günü olarak da bilinen bu özel gün hakkında detaylı bilgi edinelim. 


21 Mart Dünya Parfüm Günü Nasıl Ortaya Çıktı? 

Yüzyıllardır insanlar için günlük hayatın önemli bir parçası olan güzel koku, kimi zaman kötü bir kokuyu maskelemek kimi zaman daha hoş kokmak kimi zaman da insanları etkilemek için kullanılıyor. Eski Mısırlılar’ın dini törenlerinde kötü kokuyu gizlemek için kullandıkları güzel koku, Antik Çağ’da bir statü ve zenginlik sembolüydü. Parfüm ve güzel kokular, günümüzde de benzer nedenlerle hem vücut bakımında hem de ev temizliğinde tercih ediliyor. 


21 Mart Dünya Parfüm Günü’nün ortaya çıkışı konusunda net bir kaynak bulunmuyor. Ancak bu özel günün 1980'lerin başında parfüm üreticileri tarafından başlatıldığı biliniyor. 


Dünya Parfüm Günü, temelde güzel kokunun hayatımız üzerindeki etkisini keşfetmek için kutlanıyor. Bu özel gün; yeni kokular keşfetmek, kokunun kimyasını daha iyi öğrenmek için hepimize bir fırsat sunuyor. 


21 Mart Dünya Parfüm Günü Nasıl Kutlanır?

21 Mart Dünya Parfüm Günü, dünyanın pek çok ülkesinde güzel kokulara ilgi duyan kişiler, parfüm üreticileri ve parfüm sanatçıları tarafından pek çok farklı şekilde kutlanıyor. Siz de bu özel günü dilediğiniz şekilde kutlayabilirsiniz. İşte, birkaç öneri: 21 Mart Dünya Parfüm Günü’nde Keşfedebileceğiniz Benzersiz Parfümler 

Koku ile hafıza arasında güçlü bir bağ bulunur. Okuldan geldiğimizde evi saran kek ve kurabiye kokuları,

büyüdüğümüzde bu kokuları her duyduğumuzda çocukluk günlerimize döneriz. Toprak kokusu bize yağmuru anımsatır, çimen kokusu ise yazı. İşte, tüm bunlardan ötürü parfümümüz bizim imzamız haline gelir. Parfümümüzü duyumsayan kişi bizi de hatırlar. 21 Mart Parfüm Günü’nü kutlamak için hem kendiniz hem de eviniz için yepyeni kokular keşfedebilirsiniz. Atelier Rebul’ün benzersiz parfümleri, aradığınız kokuyu bulmanız için pek çok seçenek sunuyor. Atelier Rebul’ün çok sevilen İstanbul İmza Koleksiyonu içerisinde yer alan İstanbul Eau de Parfum 125 ml sıcak baharat notaları ve bergamotun ışıltılı notaları ile tıpkı İstanbul gibi ihtişamlı ve gizemli bir kokuya sahip olmanızı sağlıyor. Aynı koleksiyonda yer alan İstanbul Extrait de Parfum 125 ml ise zengin, güçlü ve yoğun formülü ile öne çıkıyor. Odunsu, baharatlı notalarla amberin büyüsünü bir araya getiriyor.