SEPETİNİZ 0,00 TL

Sepetinizde hiç ürün yok.

Hikayemiz

Atelier Rebul

REBUL ECZANESİ ve LAVANTA KOLONYASININ HİKAYESİ

Rebul Eczanesi, 1895 yılında Jean Cesar Reboul tarafından İstanbul Beyoğlu’nda Grande Pharmacie Parisienne-Büyük Paris Eczanesi adıyla kurulur. Osmanlı’nın son dönemine tanıklık eden ve günümüze kadar kurulduğu yerde yaşamını sürdüren tek eczanedir.
 
Cumhuriyet tarihinin ilk eczacılarından Kemal Müderrisoğlu, 1920’de üniversitenin ikinci yılında staj yapmak için Rebul Eczanesi’ne başvurmasıyla başlayan ve uzun yıllar süren bu hem ortaklık hem de baba oğul ilişkisi; 1938 yılında Türk halkını lavanta kolonyası ile tanıştırır. Önceleri Bay Reboul’un bahçesinden yetiştirilen lavantaların uçan yağlarından elde edilen kolonya, daha sonra her yıl Fransa’nın güneyinde Grasse kentine yakın bölgelerden gün ağarana kadar toplanan, kokusuyla fabrikanın ağır havasını yok eden, lavanta çiçekleri ile üretilmeye başlanır.
 
Sene 1939’u gösterdiğinde Bay Reboul ülkesine dönerken, gözü gibi baktığı eczanesini, hayattaki tek yakını olan genç ve çalışkan eczacı Kemal Müderrisoğlu’na devreder. Akabinde eczanenin ismi Rebul olarak değişir. Rebul Lavanda Kolonyası, kısa süre içinde Pera’nın erkekleri başta olmak üzere, İstanbul beyefendilerinin kokusu haline gelir. Rebul Lavanda kolonyadan ziyade daha çok babadan oğula geçen farklı bir mirasa dönüşür. Öyle ki, Beyoğlu' nda dolaşmak için Rebul’un lavantasının sürülmesi gerektiği kuşaktan kuşağa bir efsane olarak aktarılır. Rebul Lavanda bir kolonyadan öte, o dönemin en popüler erkek parfümü, kuaförler tarafından saça uygulanarak stresten arındırıcı bir mucize, her eve götürülen en prestijli hediyesi olmuştur. 1981 yılında Rebul Lavanda Kolonyası ile Güzellik Ürünleri Dünya Kalite Kontrol Merkezi’nden altın madalya alınır.
 
Rebul Lavanda, lavanta denilince Rebul’ü, Rebul denilince lavantayı çağrıştıran geçmişi ile Osmanlı'dan günümüze ülkemizin klasikleşen kolonyasıdır. Arınmanın ve tazelenmenin en saf ve doğal şekli olan Rebul Lavanda, bedeninize baştan aşağıya sağlık ve huzur verir.
 
123 yıl önce Türkiye’ nin ilk eczanesi olarak, Beyoğlu’ nda kurulan Rebul, o günden beri İstanbul’un en canlı bölgesinde milyonlarca müşterisinin sağlık ve güzellik ihtiyaçlarını karşılamak için kendi laboratuvarlarında özel ürünler ve formüller oluşturmaya devam ediyor.

ATELIER REBUL'ÜN MAĞAZALAŞMA HİKAYESİ
 
120 yıla aşkın deneyim ve mirasla yeniden yorumlanan Rebul, şimdi ATELIER REBUL mağazalarıyla,
sizler için nesillerdir süregelen bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde, doğanın saflığını bir sanatçı hassasiyetiyle işliyor, güzelliği ve sağlığı bilimsel uzmanlıkla bir araya getiriyor.
 
ATELIER REBUL, exclusive Mağazacılık markasıdır.  123 yıl öncesinden ilham alınarak, eski bir kozmetik atölyesi olarak hayal edilmiştir. ATELIER REBUL ürünleri sadace kendi butik mağazalarında  bulunur.
 
Değişmeyen Kalite: 123 Yıllık Mirasımız

ATELIER REBUL 123 yıllık eczacılık geleneğinden gelen bir marka olması sebebiyle her zaman en doğal hammaddeleri, en bilimsel formüllerle bir araya getirir. Kurucumuz Jean Cesar Reboul’un ‘’Kalite ve Güven Rebul Ailesinin En Önemli Mirasıdır’’ sözü bugün yaptığımız tüm çalışmaların özünü oluşturuyor.

ATELIER REBUL mağazaları geçmişin en saf çözümlerini, en modern ve kaliteli haliyle sizlere sunmaktan mutluluk duyuyor. 123 yıldır olduğu gibi.

 


 

Türk Kozmetiğinin Yükselen Yıldızı Atelier Rebul
Atelier Rebul'ü 120 yıllık hikayesini, Atelier Rebul kurucu ortaklarından Kerim Müderissoğlu ve Nüket Filiba anlatıyor.